Medarbejdere

vaeg Hovedkontor Kalaallit Forsikring Agentur A/S
Spindlers Bakke 1
Postboks 1071
3900 Nuuk

Telefon 70 12 43
Telefax 32 42 40
vaeg Dora Drechsel

 

Dora Drechsel 
Direktør

dora.drechsel@if.gl


Nuuk - Salg

           
vaeg  

 

Bettina Alaufesen
Kundebetjener

bettina.alaufesen@if.gl

 

vaeg

 

Allan Lynge
Assurandør

allan.lynge@if.gl

           
vaeg



Nina Ingemann Sommer Kundebetjener

nina.sommer@if.gl

vaeg Maren Hansen

 

Maren Louise Jeremiassen
Kontorassistent Telefonomstilling


maren.jeremiassen@if.gl
           
vaeg

 

Bodil Hilmer           Back office Supporter

bodil.hilmer@if.gl

vaeg Marie Rafn

 

Marie Baadh Rafn 
Kundebetjener

marie.rafn@if.gl

 
mellemrum

Sisimiut                                      

vaeg Rachel Filemonsen

 

Rachel Filemonsen
Exam. kunderådgiver

rachel.filemonsen@if.gl

vaeg

 

Andrea D. Heilmann Kundebetjener

andrea.heilmann@if.gl

 

mellemrum

Ilulissat

 

 

Tommy Edvardsen
Salgschef

tommy.edvardsen@if.gl

 

 

 

Karsten  Svinth             Exam. Assurandør

karsten.svinth@if.gl

 

mellemrum

Qaqortoq

vaeg

 

Anda Nathansen 
Assurandør

anda.nathansen@if.gl

   

Nuuk - Skadecenter

vaeg Heidi Poulsen

 Mail: kfa.skade@if.dk

Heidi Poulsen 
Exam. skadebehandler

heidi.poulsen@if.gl

vaeg  

 

           
vaeg Carl Pedersen

 

Carl Pedersen 
Taksator

carl.pedersen@if.gl

   

 

 

 

     


Nuuk - Bogholderi

vaeg Marianne Jensen

 

Marianne Jensen
Regnskab / Personaleadministration

marianne.jensen@if.gl

Samarbejder med If
If er Nordens største forsikringsselskab, og tilbyder forsikringer til både private og erhverv.
Vores mest populære forsikringer er bilforsikring, indboforsikring, sundhedsforsikring og arbejdsskadeforsikring.